Рекомендації логопеда батькам щодо виконання домашнього завдання
Домашні
завдання
Результативність логопедичної допомоги дитині залежить від ступеня зацікавленості і участі батьків у виправленні мови. Важлива роль у співпраці батьків і вчителя-логопеда відводяться домашнім завданням.
1. Що таке логопедичне домашнє завдання?
Логопедичне домашнє завдання - це індивідуальна форма навчальної діяльності дошкільника, яка здійснюється без безпосереднього керівництва і контролю з боку вчителя-логопеда, але за його дорученням.
2. Яке значення логопедичного домашнього завдання?
1) Виконання домашніх завдань є величезною допомогою вчителю-логопеду. Діти, які займаються додатково вдома з батьками за завданнями логопеда, набагато швидше і успішніше вводять в повсякденну мову не тільки поставлені звуки, а й складні мовні конструкції.
Найголовніше, що повинні зрозуміти батьки, - без їх участі, підтримки результат роботи логопеда буде мінімальним.
2) Логопедичне домашнє завдання має велике виховне, навчальне та корекційне значення: при правильній організації його виконання у дошкільнят з‘являються нові знання і вміння, а також навички самостійного мислення, вміння себе контролювати, виховується відповідальне ставлення до своїх нових обов'язків, закріплюється весь пройдений матеріал на заняттях у логопеда.
Батьки повинні зрозуміти те, що, не виконуючи вимог логопеда сьогодні, завтра з дитиною-дошкільням вони не зможуть вимагати в майбутньому від школяра зібраності, самостійності, відповідальності.
3. Чому батькам необхідно виконувати логопедичні домашні завдання?
Виконання домашніх завдань батьків з дітьми необхідні для того, щоб якомога швидше ліквідувати відставання дітей, як в мовному, так і в загальному розвитку. Особливе значення батьків у виправленні мовленнєвої патології полягає в тому, що, використовуючи запропонований матеріал, вони отримують можливість закріплення дитиною отриманих на логопедичних заняттях мовленнєвих умінь і навичок у вільному мовному спілкуванні. Це можливо в повсякденному житті: під час ігор, прогулянок, екскурсій, походів в магазин, в бібліотеку і т. д.