top of page
Дитинство - найважливіший період людського життя, не підготовка до майбутнього життя, а справжнє, яскраве, самобутнє, неповторне життя. І від того, яке було дитинство, хто вів дитину за руку в дитячі роки, що ввійшло до її розуму й серця з навколишнього світу, – від цього значною мірою залежить, якою людиною стане сьогоднішній малюк.
                                             (В. Сухомлинський)

     Для того, щоб забезпечити ефективний процес корекційної допомоги з дітьми з ООП, у нас в інклюзивно-ресурсному центрі створені належні умови: логопедичний кабінет обладнаний за сучасними вимогами. Він світлий, затишний, цікавий, має належне матеріально - технічне забезпечення та добір меблів, логопедине дзеркало та масажне крісло. А також в ньому наявні дитячі іграшки, дидактичні посібники, різноманітні розвиткові і навчальні ігри, цікавий роздатковий матеріал, який систоматизований за напрямом роботи і це дає можливість швидко дібрати відповідний матеріал для роботи з кожною особливою дитиною.

     Логопедична допомога, яку отримують діти з ООП в інклюзивно-ресурсному центрі дещо відрізняється від логопедичної допомоги, яку отримують діти з порушенням мовлення в ДНЗ.

       Пріорітетні завдання логопедичної корекції:

  • подолання порушень усного і писемного мовлення;

  • розвиток усіх видів мовленнєвої діяльності (слухання, говоріння, читання, письмо);

  • формування фонетико-фонематичної і лексико-граматичної сторін мови та зв’язного мовлення;

  • формування комунікативних умінь;

  • розвиток мовленнєвої, загальної та дрібної моторики;

  • розвиток просодики (темп, ритм, тембр, сила голосу, інтонування, емоційне забарвлення тощо);

  • розвиток психологічних процесів ( увага, пам’ять, мислення, уява тощо).

        Основна форма навчально-корекційної роботи – індивідуальні заняття.

        Основне змістовне наповнення корекційно-компенсаторної роботи з дітьми, що мають особливі потреби, відповідає державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів та стандарту спеціальної освіти і реалізує через застосування спеціальних методів та форм навчання, технічних засобів і спеціального обладнання.

        Напрями роботи та структура занять для різних категорій дітей з ООП суттєво відрізняється. Наприклад, корекційна робота з розвитку мовлення дітей з РАС проводиться в рамках розвитку комунікативної діяльності та має кілька взаємопов’язаних напрямів роботи (розвиток довербальної комунікації, розуміння мовлення, розвиток мовлення на рівні перших слів, комбінації слів, а тільки пізніше – речень, звязного мовлення та альтернативних методів комунікації).

        Логопедична робота з розумово відсталими дітьми теж має свої особливості.

White_background_Three_3_Boys_Little_gir
unnamed.jpg
unnamed (1).jpg
Методичний калейдоскоп
bottom of page