top of page

Логопедична робота з РВ дітьми

Логопедична робота з розумово відсталими дітьми має свої особливості.

  1. Постійний пошук індивідуальних підходів до дитини. Кожна дитина з порушеннями пізнавальної діяльності в повному сенсі «особлива» і у неї свій тип сприйняття, уваги, пам’яті, характер і темперамент. Всі психічні прояви в «особливих» дітей виражені більш яскраво, рельєфно в порівнянні зі звичними дітьми. Це униможливлює роботу за стандартною технологією: кожна дитина вимагає свого підходу.

Обстеження зв´язного мовлення: лексико – граматичної сторони мовлення

  В процесі бесіди з дитиною логопед налагоджує контакт з нею, націлюючи на живе спілкування. Дитині задають питання, які допомагають виявити її світогляд, інтереси, відношення до оточуючих, орієнтацію в часі й просторі. Бесіда дає певні свідчення про мовлення дитини, встановлює напрямок подальшого детального обстеження різних сторін мовлення.

Парадоксальна дихальна гімнастика О.М. Стрельнікової

  Стрельніковську гімнастику називають парадоксальною тому, що вдихи і видихи проводяться одночасно з рухами, що утрудняють дану фазу . Дихальна гімнастика - завдяки поєднанню дихальних рухів і рухів тулуба, рук і ніг тренує і діафрагму, і бронхіальну мускулатуру, і легеневу тканину, надає позитивну дію на хребет, на різні групи м'язів і на весь організм в цілому.

Нетрадиційна дихальна гімнастика А.Н. Стрельнікової для дітей з вадами мови

Презентація

Обстеження фонетико – фонематичної сторони мовлення дітей дошкільного віку

 Вивчаючи вимову кожного звука дитиною необхідно виявити вміння її вимовляти його ізольовано, в словах, у реченнях, у самостійному зв’язному мовленні та у відображеній вимові.

Рекомендації вчителям-логопедам

Робота з батьками

   Успіх корекційного навчання багато в чому визначається тим, наскільки чітко організована наступність роботи логопеда, педагогів та батьків. В логопедичній практиці існують стабільні форми роботи з батьками, які є достатньо ефективними. Це батьківські збори, консультації, показ відкритих занять, оформлення стендів чи папок-пересувок.

Please reload

На допомогу
логопедам

Артикуляційні казки для дошкільнят

bottom of page